Psi nejsou lidé oblečení do kožichu...

Divétta z Peruckých lesů


 

Divéttka se narodila 16. 3. 2008 v CHS Z Peruckých lesů (www.zperuckychlesu.cz) v Peruci, Ústecký kraj. Její výběr byl dosti unáhlený, řízený především city. Domů jsme si ji přivezli 25. 5. 2008.

Popisovat tady ty léta s ní je zbytečné. Všichni kdo mě znají, znají i ji a její trefené nápady. A mně tyto vzpomínky zůstanou navždy a věřím, že nejen mně. Byla výjimečná osobnost.

Nikdy tomu asi pořádně neuvěřím. Na lednové výstavě v Brně mi ji chválilo tolik chovatelů. Předváděla se výborně, fakt jí to bavilo. Všechno bylo jako vždy. Na plánu x výstav, zahraniční krytí, ponechání prcka... všechno šlo jako po másle. Vše vycházelo, radovali jsme se společně a vymýšleli stále nové zážitky.

Vše začalo "úplně banálním" zánětem močového měchýře 26.1. Doktorka ještě říkala, že další den klidně na výstavu můžeme, že atb zaberou rychle. Já to však odmítla. Dý miluju a radši obětuju výstavní poplatek za její pohodlí.
Následující den však obrátil vše naruby.. a další den a další.. nejen díky veterinárním vyšetřením jsem věděla, že ji ztrácím. Její oči... její tělo... mluvily za výsledky testů.

Divéttka po potvrzení diagnozy musela být 1. 2. 2013 utracena. Potvrzena akutní leukémie. Bylo to tak náhlé, tak zlé.. a nebylo úniku. Dlouho mě bude trápit myšlenka, že to trvalo "tak dlouho", než jsme si byli jistí.

Obrovské poděkování patří všem lidem za podporu - především těm, co nás navštívili a díky nimž aspoň něco snědla... těm, co volali, psali... i těm co na nás jen mysleli. To největší pak veterinárnímu týmu i spolupracujícím klinikám a lékařům napříč ČR.

Poděkování pak patří především chovatelům z CHS Z Peruckých lesů, kteří mi umožnili mít mou malou hvězdičku.

 

Budeš nám moc chybět kočičko. Tolik jsme toho měli ještě spolu prožít...

 

Nikdy nezapomeneme. A žádný nebude jako ty...

 

(Všem chovatelům i majitelům jsem, stejně jako v případě úmrtí Azhárka, ochotna podat podrobné informace o průběhu a projevech této opravdu zlé nemoci)

 

RTG: HD:A/A   ED:0/0        Bonitační kód: 525 AN55 A0         

Výška: 61 cm                    Váha: 50 kg

Klasifikace chovnosti: Chovná   

Potomci:  Vrh A 

Výsledky výstav:

Velmi nadějná 2

2x Výborná 1, CAC SK

Výborná 1, CAC ČR

Výborná 2, res. CAC SK

3x Výborná 3, Velmi Dobrá 3

2x Výborná 4

6x Výborná

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode